Začiatky Aktuality Výsledky Medaile Kalendár Ankety Tlač Fotogaléria Archív Sponzorstvo Webcam

Aktualizované 31.10.2023

Archív
Archív článkov z aktualít

01.10.2010
Hargašov memoriál a M-SR maratón.

Dňa 25.09.2010 sa konal už 65. ročník Hargašovho memoriálu v Bratislave na Zlatých pieskoch. Súčasťou týchto pretekov boli aj Majstrovstvá Slovenska v maratóne. Tieto boli kvôli vysokej vode v Piešťanoch preložené sem na Zlaté piesky ako súčasť Hargašovho memoriálu. Počasie bolo zamračené a dosť veterné, pričom sa tvorili aj väčšie vlny. Na štartovom poli sme sa stretli "až" traja pretekári v kategórii C1 seniorov mužov, pričom média a aj výsledková listina hovorili o dvoch štartujúcich pretekároch. Takže na štart sa postavili Daniel Biksadský, Ondrej Čižnár a ja. Trať bola organizátorom skrátená z 25km na 20km, čo znamenalo 8 kôl a tri prenášky. Po dvoch kolách skočil preteky Ondrej Čižnár, ktorému sa nabralo do lode veľa vody z prelievajúcich sa vĺn a nemohol ďalej pokračovať v preteku. V preteku sme pokračovali dvaja pretekári. Nakoľko som v tejto sezóne už netrénoval ani toľko čo v minulej, tak mi začali dochádzať sily a Bikso mi ušiel asi v piatom kole. Potom som už len dopádloval do cieľa ako druhý. V cieli som sa dozvedel, že Bikso, ktorý došiel do cieľa ako prvý bol diskvalifikovaný, a tak som sa stal nečakane opäť Majstrom Slovenska v maratóne a víťazom 65. ročníka Hargašovho memoriálu. Keď som sa Biksa opýtal prečo bol diskvalifikovaný, tak mi odpovedal, že nevie, ale myslí si, že asi za to, že Tono Grasl (ktorý nebol prihlásený ako pretekár) išiel asi päť metrov vedľa neho počas preteku.