Začiatky Aktuality Výsledky Medaile Kalendár Ankety Tlač Fotogaléria Archív Sponzorstvo Webcam


Aktualizované 22.10.2019

Výsledky
Doteraz dosiahnuté výsledky

» Slovensko, (ČSFR)
» Svet, Európa, Svetové poháre


XII. Majstrovstvá Sveta 2004
31.07.2004, Nórsko, Bergen

2. august - konečne letím lietadlom do Viedne, už sa teším domov.
2. august 21:40 - naše lietadlo pristálo na letisku, prestupujeme do mikrobusu, s ktorým celá naša výprava pocestuje do Bratislavy.
2. august 23:10 - s mojimi rodičmi, ktorí prišli do Bratislavy ma zobrať a mojou priateľkou vyrážame konečne domov. Som moc unavený a rád by som si opäť trochu oddýchol. Cesta bola celkom fajn, ale veľmi som sa tešil domov. Cestu som moc nesledoval, ale v jednej chvíli som zbadal, že sme prudko odbočili a nešli sme domov, ale na lodenicu. Preto som sa spýtal: "Prečo ideme na lodenicu?". Dostal som od mamy jednoduchú odpoveď: "Odložíš si tam pádlo a hneď pôjdeme domov.". V tom som zbadal na parkovisku v areáli nášho klubu rýchlostnej kanoistiky DAK KIABA v Novákoch blikajúce auto, po chvíli dve, tri, štyri. V tom som na to prišiel. Hovorím v aute našim: "Ja som to tušil, že niečo chystáte, tušil som to!" Celou cestou mi nič nepovedali, ani len zmienku a tvárili sa že nič sa nedeje, že ideme domov.
3. august 01:03 - Začalo sa to. hluk a krik aký som počul len na silvestra, hudba, osvetlenia a veľa ľudí ma prišlo privítať. Rodina, kamaráti, tréneri, sponzori, vlastne celý klub. Najskôr som si vypočul Hymnu Slovenskej republiky v podaní všetkých zúčastnených a potom som schytal pár litrov šampanského od mojich kamarátov a spolupretekárov,

všetko to sprevádzal potlesk, hluk a výbuchy petárd. Keď už som bol premočený na kosť, začali sa gratulácie od prezidenta klubu (Milan Oršula), sponzora klubu (Anton Kiaba), trénerov, blízkych príbuzných a kamarátov. Musím priznať, že nebola to len jedna slza, ktorá mi vyhŕkla. Ten moment prekvapenia a celá tá atmosféra. To všetko ma moc dojímalo.

Ďakujem všetkým, ktorí mi držali na Majstrovstvách sveta palce a aj všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby som dosiahol aj takýto úspech.(po kliknutí na fotku sa zobrazí fotka zväčšená, niktoré z nich sú vhodné na ďalšiu úpravu pre tlač a médiá, preberanie fotiek je samozrejme bezplatné, len prosíme uviesť adresu www.radorus.kanoe.sk, ďakujeme.)

Viac o preteku.
C1 muži - výsledková listina
www.canoe-bergen2004.com
všetky výsledky, all results, www.canoeresults.eu