Začiatky Aktuality Výsledky Medaile Kalendár Ankety Tlač Fotogaléria Archív Sponzorstvo Webcam


Aktualizované 07.07.2018

Archív
Archív článkov z aktualít


22.03.2009
Kmeťová obhájila titul kráľovnej športu.

V Dome kultúry v Prievidzi oceňovali najúspešnejších športovcov, kolektívy, trénerov a funkcionárov okresu a mesta za rok 2008.

Hviezdou piatkového večera, a teda športovkyňou okresu Prievidza za rok 2008, sa stala Ivana Kmeťová, ktorá obhájila vlaňajšie prvenstvo. Trinásta z olympiády v Pekingu a vlaňajšia majsterka Európy v K2 na 200 metrov získala už celkovo tretí triumf v tejto ankete, keď bola úspešná aj za rok 2005. Tentoraz si však ocenenie nemohla prevziať osobne, keďže je na sústredení v Spojených štátoch amerických.

Kategória dospelých
V kategórii dospelých jednotlivcov boli okrem Kmeťovej ďalej ocenení: trojnásobná majsterka sveta za rok 2008 a celkovo osemnásobná medailistka z európskych a svetových šampionátov v karate Dušana Čierna (Karate klub Prievidza), bronzoví medailisti z majstrovstiev Európy v kickboxe Michal Hromek, Vladimír Idranyi (ŠK Kickbox Idranyi Prievidza), majster Európy do 23 rokov v duatlone Martin Urbanovský (A-sport team Prievidza), slovenský reprezentant vo vodnom póle Michal Gogola (NCHZ Nováky), pätnásty najrýchlejší muž majstrovstiev sveta v kanoistickom maratóne Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) a extraligoví basketbalisti: Juraj Klátik (MBK Handlová), Ľuboš Štorcel a Gregory Lee Immink (obaja HBK Prievidza).

Kategória mládeže a talent roka
Ocenenie v kategórii mládeže bolo udelené desiatim športovým nádejám z hornej Nitry. Najúspešnejším mládežníkom za rok 2008 sa stal Juraj Oršula (KRK DAK Kiaba Nováky), štvrtý z juniorských majstrovstiev Európy v rýchlostnej kanoistike v kategórii C1 na 500 m. Ďalej boli ocenení rýchlostní kanoisti Juraj Baránek, Miroslav Mičo (obaja KRK DAK Kiaba Nováky), deviati z majstrovstiev Európy juniorov v rýchlostnej kanoistke v disciplíne K4 na 500 m, potom štvornásobná majsterka Slovenska v rýchlostnej kanoistike Lucia Mištinová (KRK DAK Kiaba Nováky), slovenský reprezentant vo vodnom póle Marek Bielik (NCHZ Nováky), slovenský reprezentant v hádzanej Martin Briatka (HK Kúpele Bojnice), slovenskí hokejoví reprezentanti Martin Štajnoch, Marek Viedenský (obaja v danom období MŠHK Prievidza), slovenský reprezentant v zápasení Peter Obžera (vlani ZK Baník Prievidza) a slovenský reprezentant v basketbale Tomáš Mrviš (MBK Handlová).
Talentom roka sa stala 14-ročná rýchlostná kanoistka Patrícia Drienovská (DAK Kiaba Nováky), dvojnásobná majsterka Slovenska.

Kategória trénerov
V kategórii trénerov dospelých si ocenenia prevzali: Sergej Charin, kouč nováckych vodných pólistov, Ľubomír Hagara, tréner nováckych rýchlostných kanoistov a Ivan Rudež, kouč prievidzských basketbalistov. Spomedzi trénerov mládeže boli ocenení: Jaroslav Hasák, tréner mladších dorastencov Bojníc, Peter Tkáč, kouč mladých nováckych vodných pólistov a Rastislav Rus, tréner KRK DAK Kiaba Nováky.

Kategória kolektívov
Najúspešnejšími kolektívmi za rok 2008 sa v kategórii dospelých stali: vodní pólisti NCHZ Nováky, basketbalisti MBK Handlová, zápasníci Baníka Prievidza a v kategórii mládeže: kolektív rýchlostných kanoistov KRK DAK Kiaba Nováky, ml. dorastenci hádzanárskeho klubu Kúpele Bojnice a starší dorastenci vodnopólového klubu NCHZ Nováky.

Kategória funkcionárov a zvláštne ocenenia
Pri príležitosti životného jubilea boli ocenení: futbalový funkcionár František Líška, hádzanársky funkcionár Ondrej Nikmon, organizátorka turistických podujatí Želmíra Baloghová, telovýchovný funkcionár Ladislav Skarba a bývalý futbalista a funkcionár Michal Krajčík. Zvláštne ocenenie bolo udelené slovenským reprezentantom – hokejistovi Andrejovi Sekerovi (Buffalo Sabres), futbalistovi Martinovi Škrtelovi (Liverpool), primátorovi Novák Dušanovi Šimkovi a starostovi Lehoty p/Vt. Jánovi Cipovovi.

Cena fair-play
Cenu fair play si prevzal za celoživotnú aktívnu prácu v oblasti športu Handlovčan Imrich Frivaldský, športový dopisovateľ, spravodajca a komentátor športových podujatí.

Spestrenie podujatia
Spestrením podujatia boli videonahrávky a telefonické rozhovory s futbalistom Martinom Škrtelom a hokejistom Andrejom Sekerom. Škoda, že organizátori sa aspoň telefonicky nespojili s hlavnou víťazkou podujatia Ivanou Kmeťovou, ktorá momentálne trénuje v USA. Takto chýbala podujatiu, pri neúčasti hlavnej aktérky, povestná čerešnička na torte.
autor: Branislav Bucák

rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 200929.08.2009
M SR maratón.

24.07.2009
ME v maratóne budú bez slovenskej účasti.

15.05.2009
M - SR - Dlhé trate Nováky.

26.04.2009
Dunajský maratón 2009.

22.03.2009
Kmeťová obhájila titul kráľovnej športu.

rok 2008
rok 2007
rok 2006
rok 2005
rok 2004